IndustrialIWILL
IWILL ITPC-A215C — 21.5" Industrial Panel PC
SKU: ITPC-A215C-I5-8260U-8GB-64GB
HK$6,440
In Stock · 2 unitsHK warehouse · same-day dispatch
21.5" industrial all-in-one panel PC with IP65 front panel, Intel i5-8260U, industrial-grade multi-touch, 9~36V wide voltage input, and TPM 2.0. Built for factory automation, medical, logistics, and machine vision.
Specifications
| Processor | Intel Core i5-8260U (4C/8T, 1.6GHz, Max 3.9GHz, 6MB cache) |
| RAM | 8GB DDR4 2400/2666MHz SODIMM (1 slot, max 32GB) |
| Storage | 64GB SSD (1× M.2 2280 SATA + 1× 2.5" SSD) |
| Display | 21.5" TFT-LCD, 1920×1080, 250 cd/m², Full viewing angle |
| Touch | Industrial multi-touch resistance, >50M touch life |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Display Output | 1× HDMI + 1× LVDS (sync/async) |
| Ethernet | 2× Intel 1000Mbps LAN (4× optional) |
| USB | 4× USB 3.0 |
| Serial | 2× RS232/RS422/RS485 COM (6× optional) |
| Expansion | 1× Mini PCIe (WiFi/BT/3G/4G + SIM slot) |
| IP Rating | Front panel IP65 |
| Power | DC 9~36V wide voltage (positive/negative protection) |
| TPM | TPM 2.0, supports Windows 11 |
| OS | Windows 10, Windows 11, Linux |
| Dimensions | 540 × 332 × 60 mm |
| Embedded Size | 528 × 320 mm |
| Weight | 6.8 kg |
| Certification | CE, CCC, FCC Class A, RoHS |