Industrial GradeKingstonDesign-In
Kingston Design-In DDR5 16GB 5600MHz SODIMM
SKU: CBD56S46BS8HA-16
HK$1,250
In Stock · 50 unitsHK warehouse · same-day dispatch
Kingston Design-In DDR5 16GB 5600MHz SODIMM — next-generation industrial memory with Hynix-A die. Built for 24/7 continuous operation on latest Intel/AMD DDR5 platforms. CL46, 1.1V, 262-pin.
Specifications
| Part Number | CBD56S46BS8HA-16 |
| Series | Kingston Design-In (Industrial) |
| Type | DDR5 SODIMM |
| Capacity | 16GB |
| Speed | 5600MHz (PC5-44800) |
| Latency | CL46, 1Rx8 |
| Voltage | 1.1V |
| Pins | 262-pin |
| Die | Hynix-A |
| Use Case | 24/7 industrial, next-gen embedded |